O nas

 

Historia. To pasja, która spowodowała, że stworzyliśmy tę stronę.

Każdy z nas interesował się historią osobno. Ja zupełnie amatorsko z opowiadań dziadka, a Andrzej już bardziej profesjonalnie. Aż kiedyś zupełnie przypadkowo połączyliśmy siły.

Poznaliśmy się na przełomie lata i jesieni 2012 roku. Przez ówczesną Panią sołtys Brodów. Zadzwoniłem do Pani sołtys z pytaniem o osadnika wojskowego. A ona z kolei podała numer do Andrzeja mówiąc, że to pozytywnie zakręcona osoba i bardzo interesuje się lokalną historią.

Jeszcze tego samego wieczoru zadzwoniłem. Rozmowa między dwoma, w zasadzie obcymi osobami, od razu się kleiła. Później wymiana e-meil, numerów telefonów i dalej to już była lawina. Setki e-meili. Tysiące minut przegadanych przez telefon. Kilkanaście spotkań i rozmów. Zbieranie materiałów i zdjęć. Tłumaczenie niemieckich tekstów. Nawiązywanie kontaktów z byłymi mieszkańcami – Niemcami i tutejszymi ludźmi.

Mimo dzielącego nas wieku, bo jest między nami jednak różnica pokolenia, współpraca układa się bardzo dobrze. Samo to jakoś wynikło. Nie ma podziału na role albo dziedziny, którymi ktoś się zajmuje.

Teraz to już nawet nie jest pasja. To jest swego rodzaju „obsesja”.

Na koniec chcieliśmy też podziękować naszym żonom Marioli i Monice, które może nie podzielają naszej pasji w takim stopniu jak my, ale ją akceptują.

Andrzej i Adam

 Zamieszczone przez o 16:12
Translate »