kw. 262017
 

Na zdjęciu widok podwórza przy ul. Czerwieńskiej 43 w Brodach przy skrzyżowaniu z ul. Pomorską. (zdjęcie ze zbiorów pani Władysławy Jankowskiej).

Gazeta Zielonogórska w wydaniu z dnia 30 kwietnia 1953 podała poniższą informację:

W gromadzie Brody powstała spółdzielnia produkcyjna

Ostatnio na drogę gospodarki zespołowej wkroczyli chłopi z gromady Brody pow. Krosno Odrzańskie. Ogółem do nowozorganizowanej spółdzielni przystąpiło 15 gospodarzy. (F. Wiącek korespondent)

W Gazecie Zielonogórskiej 17 października 1953 roku pisano:

Na spółdzielczej drodze

Jest w naszym województwie dużo takich spółdzielni produkcyjnych, których członkowie – doceniając znaczenie przodownictwa w realizacji obowiązkowych dostaw zboża dla państwa – wiele włożyli wysiłku w to, aby spółdzielnie ich w terminie i całkowicie wykonały ten obowiązek. Do takich spółdzielni produkcyjnych, które wywiązały się już z planowych dostaw zboża należą m.in.: Tarnawa, Marcinowie, Lubiatów i Brody w pow. krośnieńskim. Towarzysze z tych spółdzielni produkcyjnych, które dotychczas nie wykonały planów dostaw zboża Bierzcie przykład z naszych przodujących spółdzielni! Patriotycznym obowiązkiem każdego spółdzielcy jest walczyć o całkowite i terminowe wykonanie obowiązków wobec państwa, o przodownictwo w akcji skupu zboża – o umocnienie i dalszy pomyślny rozwój gospodarki zespołowej.

 Zamieszczone przez o 20:08  Tagged with:

  2 komentarze do “Spółdzielnia produkcyjna w Brodach”

  1. […] 30 kwiecień – W gromadzie Brody powstała spółdzielnia produkcyjna […]

  2. […] Przedstawiamy artykuł opublikowany w Gazecie Zielonogórskiej 29 października 1955 roku opowiadający o problemach spółdzielców z Brodów […]

Dodaj komentarz...

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »